3 tipy na dizajnové doplnky domácnosti

Veľké veci sa skladajú z drobných detailov – to platí aj v prípade interiérového dizajnu. Zapojte fantáziu a vneste do hry niekoľko jednoduchých a vôbec nie drahých doplnkov, pomocou ktorých zvýrazníte interiér vašej domácnosti!

1) Živé kvety

Tento tradičný a nenápadný prvok si našiel svoje miesto aj v 21. storočí. Izbové rastlinky dokonale prepájajú interiér s exteriérom, vnášajú do domácnosti farbu nádeje, neutralizujú nepríjemné pachy (z cigariet), zvlhčujú vzduch a pozitívne vplývajú na celkovú atmosféru v priestore. Mnohé z nich, napríklad Aloe Vera, ani nie sú zvlášť náročné na pestovanie.

TIP: Kvety môžete umiestniť do rohu, na stojan, poličku, knižnicu, zavesiť do priestoru, čím izbe dodáte hĺbku.

2) Moderné tapety

Tapety už niekoľko rokov prežívajú obrodenie a ponúkajú skvelú alternatívu voči stereotypne pôsobiacim farbám. Moderné tapety sa nevyrábajú len z papiera, ale aj rôznych syntetických materiálov, vďaka ktorým získavajú skvelé vlastnosti; dajú sa umývať, sú farebne stále, odolné voči škrabancom a podobne. K dispozícii sú vo farbách a vzoroch od výmyslu sveta. Veľmi trendovým riešením je vytapetovanie jednej, vizuálne nosnej steny – vyskúšajte to aj vy!

TIP: Detskú izbu vytapetujte tapetami so vzorom obľúbených kreslených postavičiek z rozprávok.

3) Závesy

Že sú ťažké a nemotorné? Ale kdeže! Moderné závesy sú vyrobené tak, aby dokonale korešpondovali s interiérom 21. storočia. Do interiéru neprinášajú len funkčný (zatemňovací) prvok, ale aj v mnohých prípadoch tak žiadaný vertikálny moment, ktorý opticky predlžuje priestor. Podobne ako tapety, aj závesy si môžete zaobstarať v rôznych prevedeniach, napríklad v šmrncovnej horčicovej farbe, ktorá sa skvele hodí napríklad ako doplnok k do šeda ladenému interiéru.

TIP: Závesy voľte v prípade, že máte francúzske okná a občas chcete o niečo viac súkromia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *