Ako vyčistiť špáry v kúpeľni? 5 osvedčených rád, ktoré pomôžu

Čistenie špár v kúpeľmi vôbec nie je sranda, práve naopak. Je to jedna z najnáročnejších aktivít v domácnosti. Špáry v kúpeľni vám po rokoch zažltli, nabehla vám pleseň a chcete sa toho zbaviť iba neviete ako? My vám poradíme.

#1 Klasické čistiace prostriedky z obchodu

Najúčinnejším spôsobom ako vyčistiť špáry v kúpeľni je použitie klasických čistiacich prostriedkov. Na druhú stranu sú veľmi nebezpečné a nemôžete ich používať každý deň. Ak ich budete používať, buďte veľmi pozorný a pri práci majte nasadené rukavice a na očiach ochranné okuliare.

#2 Parný čistič

Parný čistič je výborným spôsobom ako sa zbaviť zašlých špár. Pomocou horúcej vody a tlaku vyčisti všetky tvrdé povrchy bez použitia chémie. Obľúbené sú produkty Kärcher, ktoré viete online kúpiť lacnejšie. Nezabúdajte na Kärcher kupóny, ktoré taktiež nájdete na webe KuponyZdarma.sk. S rozličným príslušenstvom sa dajú rýchlo vyčistiť nielen obkladačky a špáry medzi nimi, ale aj napríklad taký odsávač pary či varná doska. Je veľmi efektívny, všetka špina a baktérie i so spórami sú raz a navždy odstránené.

Vyskúšajte domáce metódy

Ak sa chcete vyhnúť klasickým prostriedkom pretože sú pre vás veľmi agresívne, poradíme vám, ako vyčistiť špáry za pomoci prírodných prostriedkov. Je to síce pracnejšie a trvá to dlhšie, no účinnosť je rovnaká. Bez pomocníkov to však nepôjde, na veľké plochy pomôže mop. Ak nemáte ešte ten svoj, pomôže výber pre najlepšie mopy na podlahu.

#3 Ocot a sóda

Ocot a sóda sú dva najvýraznejšie prostriedky, ktoré určite vo vašej domácnosti máte. Z octu a sódy si vytvorte pastu, ktorú následne nanesiete do škár. Nechať nejaký čas pôsobiť a potom to vydrhnite. Môžete na to použiť napríklad aj starú zubu kefku. Efekt za dozaista dostaví. Pozor, nesmiete to použiť na cementovú škárovaciu hmotu.

#4 Kyselina citrónová a sóda

Zmiešajte pol šálky jedlej sódy bikarbóny s jednou tretinou šálky kyseliny citrónovej. Dolejte horúcu vodu (približne 10 šálok). Zmiešajte a aplikujte na špáry. Nechajte pôsobiť aspoň polhodinku a môžete začať drhnúť menšou kefkou so stredne tvrdým vlasom.

#5 Sóda a bielidlo na bielizeň

Pri čistení špár si môžete pomôcť aj bielidlom na bielizeň. Zmiešajte približne štvrtinu šálky bielidla s troma štvrtinami jedlej sódy. Vzniknutú hmotu naneste na špáry, nechajte pôsobiť aspoň 30 minút a môžete drhnúť. Ďalšou radou môže byť alkohol, od domáceho čistiaceho prostriedku to už má ďalej, účinky však môžu milo prekvapiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *